Changpeng Zhao (CZ)

Anasayfa » Changpeng Zhao (CZ)

Kripto Para Borsası

T&Cs Apply

Binance, dünyanın en büyük kripto para borsalarından biridir ve kullanıcılara geniş bir dijital varlık yelpazesi sunar.

Binance’in Kurucusu Changpeng Zhao (CZ) Kimdir?

Changpeng Zhao, kripto para dünyasının önde gelen isimlerinden biridir. Kısaca “CZ” olarak da bilinen Zhao, 1977 yılında Jiangsu, Çin’de doğdu. Genç yaşta ailesiyle birlikte Kanada’ya göç etti. Bilgisayar mühendisliği alanında eğitim aldı ve teknoloji dünyasına olan ilgisi onu kripto para sektörüne yönlendirdi.

Changpeng Zhao, kripto para topluluğu tarafından bilinen bir isim haline geldiğinde, özellikle 2013 yılında Bitcoin madenciliğiyle tanıştığında. Ardından, kripto para borsası olan Blockchain.info’da çalışmaya başladı. Daha sonra, 2014 yılında şu anda dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’i kurdu. Binance, birçok farklı kripto para ticaret çiftini sunan bir platform olarak hızla büyüdü ve kripto para dünyasının vazgeçilmez bir parçası haline geldi.

Changpeng Zhao, kripto para dünyasındaki liderliği ile tanınır ve kripto para topluluğu tarafından büyük saygı görür. Başarılı kariyeri ve girişimci ruhu, kripto para sektörünün gelişimine katkı sağlamıştır. CZ, teknoloji ve inovasyon konularına olan ilgisi ile tanınır ve kripto para dünyasının geleceğine yönelik vizyonunu sürekli olarak paylaşır.

eniyikripto.com © 2023 Tüm hakları saklıdır.