JPMorgan’a göre, Grayscale davasında SEC’in temyize gitmemesi, birden fazla spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunun onaylanma olasılığını artırıyor.

JPMorgan’dan Yapılan Bir Araştırmaya Göre, Bitcoin (BTC), bir dizi spot Bitcoin borsa işlem fonu (ETF) başvurusunun potansiyel onayı konusunda artan iyimserlik nedeniyle bu hafta yükseldi. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Grayscale davasında alınan son karara itiraz etmemeye karar vermesi, başvuruların onayına yaklaşıldığı anlamına geliyor.

Grayscale, dünyanın en büyük kripto fonu olan Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) yöneticisidir. Onay zamanlaması belirsiz olsa da, analistlere göre bu birkaç ay içinde ve muhtemelen 10 Ocak’tan önce olmalıdır. ETF’ler bir borsada işlem görür ve temel varlığın performansını takip eder. Bu, yatırımcıların temel dijital varlıkları satın almaları gerekmeden kripto paralara erişim sağladığı için popülerdir. Ayrıca ticaret yapması daha uygundur.

Kripto pazarı, bir spot Bitcoin ETF’sinin onayının sektöre mainstream para akışına yol açacağını umuyor. Banka, düzenleyicinin tek bir başvuru sahibine “ilk hareket avantajı” vermek yerine birden fazla başvuruyu aynı anda onaylama olasılığının daha yüksek olduğunu yineledi. JPMorgan, böyle bir hamlenin ETF ücretleri konusunda rekabeti teşvik edeceğini belirtti. “Eğer trust, ETF’ye dönüştürülme onayını alırsa, Grayscale’nin ücretleri düşürme baskısıyla karşı karşıya kalması muhtemeldir,” rapor söylüyor. CoinDesk’in ana şirketi olan Digital Currency Group, aynı zamanda Grayscale’e sahiptir.

eniyikripto.com © 2023 Tüm hakları saklıdır.